… TYLKO DOBRE AKUMULATORY

TOYAMA to bezobsługowe szczelne akumulatory żelowe z zaworami VRLA w technologii hybrydowej jak również akumulatory ołowiowo kwasowe produkowane zgodnie z japońską technologią AGM .

Nasze akumulatory posiadają międzynarodowe certyfikaty: ISO 9001:2000, ISO 14001:2004, UL, CE.

Oferujemy baterie VRLA w technologii Y & M (specjalna technologia dotycząca elektrod) opracowaną na Uniwersytecie Toyama w Japonii.

W 2016 roku zostało zmienione logo TOYAMA, w literze „O” został umieszczony charakterystyczny „piorunek”. W żadnymy stopniu nie wpłynęło to na jakość, zmiana dotyczyła jedynie logo.

Akumulatory Toyama dostępne są w kilku seriach :

Seria Micro odnosi się do baterii o pojemności od 0.5Ah do 18Ah wg normy C20 rozładowania. Baterie są zaprojektowane na 5 lat żywotności. Akumulatory te nazywane są także bateriami NP używanymi głównie w systemach alarmowych i bezpieczeństwa, urządzeniach typu UPS, oświetleniu awaryjnym itp.

Seria Medium odnosi się do akumulatorów o pojemności od 24Ah do 250Ah wg normy C20 rozładowania. Baterie te posiadają 8-letnią żywotność oraz 2 lata gwarancji. Akumulatory te nazywane są także bateriami NP używanymi głównie w dużych urządzeniach typu UPS, systemie telekomunikacyjnym, w systemie opartym na pozyskiwaniu energii z wykorzystaniem wiatru i słońca, itp.

Seria Makro odnosi się do baterii o pojemności od 50Ah do 3000Ah z napięciem znamionowym równym 2V oraz 10 godzinnym tempem rozładowania. Baterie te posiadają 15-letnią żywotność oraz 3 lata gwarancji. Akumulatory te nazywane są także bateriami NP używanymi głównie w systemie telekomunikacyjnym, przenośnych stacjach zasilania oraz systemach opartych na ogniwach fotowoltaicznych.

Seria NPH to akumulatory o dużej wydajności, zaprojektowane specjalnie do zastosowań wymagających dużych wyładowań  aż do 50% więcej watów na kilogram w porównaniu z bateriami typu NP podczas pracy w 20 minutowym tempie rozładowania.

Seria NPC jest zaprojektowana do uciążliwych wymogów aplikacji cyklicznych umożliwiających dłuższe życie akumulatorów (co najmniej dwa razy dłuższe niż w przypadku baterii typu NP).

Seria NPL jest zaprojektowana głównie do urządzeń UPS oraz innych specjalnych zastosowań i posiada   10-letnią żywotność.

Seria NPCG  – akumulatory pełno-żelowe wzmacniane. Wzmocniona konstrukcja pozwala na bezpieczne rozładowania do najniższych, bezpiecznych progów DOD. Dedykowana jest do ciężkiej pracy cyklicznej.

Seria NPM  – akumulatory o specjalnej konstrukcji przeznaczone wyłącznie do pracy cyklicznej, idealnie sprawdzają się w pojazdach EV, wózkach inwalidzkich, silnikach elektrycznych itp.

Seria NPE odnosi się do baterii produkowanych w oparciu o Europejski Standard dotyczący baterii  a dokładniej ich produkcji i technologii.

Seria GEL NPG odnosi się do akumulatorów produkowanych w oparciu o technologię VRLA i żel. Baterie żelowe posiadają znacznie lepsze parametry niż baterie typu NP szczególnie w zastosowaniach cyklicznych. Akumulatory te są szczególnie polecane do zasilania silników elektrycznych, oświetlenia awaryjnego, elektrowni solarnych i wiatrowych.

Seria NPG 2V (GEL) – to akumulatory zaprojektowane do zasilania elektrowni wiatrowych i systemów solarnych. Pojemności od 100 do 3000Ah. Projektowana żywotność do 20 lat. Producent będąc pewien jakości akumulatorów żelowych Toyama udziela gwarancji na okres do 8 lat !

Oferujemy również specjalnie zaprojektowane prostowniki do ładowania akumulatorów AGM i żelowych.